8 listopada 2018r.

Witajcie Pierwszaki!!!

Ślubowanie i pasowanie na ucznia to najważniejsze momenty w życiu młodych osób. Po tym wydarzeniu przestaje się być przedszkolakiem i wkracza się na ścieżkę kariery szkolnej.

Dla naszych pierwszoklasistów poważna nauka zaczęła się już we wrześniu, ale dopiero niedawno zostali, zgodnie z tradycją, pełnoprawnymi uczniami Szkoły Podstawowej im. Powstańców Styczniowych w Górkach.

Agatka, Zuzia, Oliwka, Adrianek i Kacperek, pod kierunkiem Pani Doroty Zielińskiej, zaprezentowali wspaniały program artystyczny. Były wiersze, piosenki oraz tańce.
Samorząd Uczniowski przygotował dla nich zadania, Z nimi również nasi bohaterowie nie mieli problemów. Zdali egzamin.
Pozostało najważniejsze. Z powagą złożyli ślubowanie. Pani Dyrektor dokonała aktu pasowania.
Wreszcie przyszedł czas na prezenty. Było ich sporo. Od Rady Rodziców, kolegów z drugiej klasy oraz Pana Wójta.
Po uroczystości zaczęło się świętowanie. Był pyszny tort, mnóstwo radości i zabawy oraz...
No właśnie. Można było w końcu przytulić się do Rodziców.
Kochani Rodzice macie wspaniałych Pierwszoklasistów.

Serdecznie gratulujemy!!!