9 listopada 2018r.

Dzień dla Niepodległej

W związku z obchodami rocznicowymi w naszej szkole odbyły się uroczystości upamiętniające tę ważną dla Polski chwilę.
Uczniowie zaprezentowali patriotyczny program artystyczny. Przedstawione wiersze, teksty i piosenki opowiadały o trudnej drodze do wolności.
Jako szkoła przystąpiliśmy również do inicjatywy Rekord dla Niepodległej (#RekordDlaNiepodległej) i zgodnie z apelem Ministerstwa Edukacji Narodowej o godzinie 11.11 odśpiewaliśmy hymn.
Następnie udaliśmy się pod Sosnę Powstańców i tam odczytaliśmy listy dla potomnych, listy o nas, o naszych czasach, o naszej ojczyźnie. Zamknęliśmy je w słoju, który stał się kapsułą czasu. Mamy nadzieję, że kiedyś, w następnych wiekach, będzie to ciekawe odkrycie dla archeologów.
Ważnym momentem w tym dniu było posadzenie Dębu Niepodległości. Będzie rósł obok Sosny Powstańców, która była świadkiem tragicznych momentów Powstania Styczniowego. Przemawia Ona do nas już wiele lat i nie da nigdy zapomnieć o bohaterach tamtych czasów. Niestety niszczeje. Boimy się, że niedługo już jej nie będzie. Mamy nadzieję, że Dąb Niepodległości będzie słuchał opowieści swojej starszej siostry i stanie się również symbolem tradycji patriotycznych.
Z kolei w niedzielę - 11.11.2018 r. - podczas uroczystej Mszy Św. wszyscy przybyli mogli słuchać pięknych recytacji i pieśni naszych uczniów. O godzinie 12.00 w całym kościele zabrzmiał Mazurek Dąbrowskiego.